ساختمان و تجهیزات کتابخانه

 

این کتابخانه در طبقه بالای سرسرای ورودی بیمارستان دامپزشکی  و در انتهای سمت چپ راهروی ورودی قرار دارد و دارای زیر بنای 585  متر مربع است.  سالن مطالعه کتابخانه گنجایش 65 نفر را دارا می باشد. علاوه بر این دارای یک مخزن کتب فارسی و لاتین ، سالن نشریات ادواری فارسی و لاتین و بخش فهرست نویسی کتب فارسی و لاتین می باشد .این کتابخانه می تواند به عنوان یک کتابخانه تخصصی برای دامپزشکان و دانشجویان و پژوهشگران این رشته مورد استفاده قرار گیرد.

همجنین کتابخانه دارای نرم افزار جامع تحت وب پارس آذرخش می باشد که برای فهرست نویسی کتابها ، جستجوی منابع ، و بازیابی سریع  اطلاعات مورد استفاده مراجعان قرار میگیرد.

تجهیزات کتابخانه شامل 6 دستگاه کامپیوتر متصل به شبکه می باشد که 2 دستگاه ویژه بخش جستجوی کاریران و مراجعان و 1 دستگاه به میز امانت اختصاص دارد و 2 دستگاه برای ورود اطلاعات و فهرستنویسی و یک دستگاه نیز مخصوص کارهای اداری مدیر کتابخانه مورد استفاده قرار می گیرد  .کتابخانه دارای 1 دستگاه بارکد خوان میز امانت ، یک دستگاه پویشگر ، 2 دستگاه کولر گازی پنجره ای و 1 دستگاه کولر اسپیلت و یک دستگاه یخچال می باشد .